Oto Anahtarınız Kaybolursa

on
Categories: BLOG, Template

Oto anahtarınızı kaybettiniz , veya bozuldu bu gibi durum da eğer yedek anahtarınız var ise zaman ve maliyet olarak çok tasarrfulu olursunuz. Çünkü yedek anahtarınız ile aracınızı çalıştırır ve en yakın oto anahtar servisine gidip yedekleme işlemini yaptırırsınız. Fakat yedek anahtarınız yok ise otomobilinizin çalışmasını ve kilit sistemi aktif olmasını sağlayacak başka bir şeyiniz yok demektir ve bu durum da aracınızı yerin den kaldıramazsınız. Oto anahtarınız sizin aracanızın başlama noktasın da sıfır noktasın da startını veren bir kumandadır eğer bu kuman da olmaz ise siz aracınızı yerinden oynatamazsınız.

Bu da sizin için çok daha artı bir maliyet olur. Bir çok oto anahtar modeli mevcuttur bunlar dan hangi model olur sa olsun yedekleriniz yok ise kapınız da açılmaz aracınız da çalışman bu durum da yapacağınız tek şey eğer yedek anahtarınız da yok hemde orjinali de kaybetti iseniz hemen bir oto anahtarcısnına başvurup aracınızın yanına gelerek size anahtar yapmaları için göstereceksiniz bir de aracınızın kendi marka servisine gider de böyle bir talep te bulunur iseniz sizin için çok daha maliyetli olacaktır. Çünkü aracınızın oraya servsi çağırmanız da artı bir maliyet olup sizin için bir anahtar kaybı ve yedeksiz olan bir oto anahtar bir çok masrafa sebep olur. Bunun en başın da mutlaka yedek anahtar bulundurmanız sizin için çok iyi olacaktır bu gibi sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka her zaman yedek anahtar bulundurun ve eğer yedek anahtarınız yok ise mutlaka bir tane yedek anahtar yaptırmalısınız.

Böylece orjinal anahtarınızın kaybolması ve ya bozulması durumun da rahatlıkla aracınızın kapısını açar ve aracınızı çalıştırıp yedek oto anahtarcısına giderbilirsiniz. Bunun için aracınızın başına servsi çağırmak zorun da kalmazsınız. Aracınızı satın aldığınız da mutlaka aracınızın iki anahtarı olmasına dikkat ediniz eğer yedek anahtar yok ise mutlaka neden olmadığını sorun ilk fırsat ta siz yedekleme işlemini yaptırın.