• Levent / Istanbul
  • +90 535 862 41 52 , +90 532 362 75 26

Dünya Standartlarında Klinik..

Alanında öncü klinik uygulamaları..

Uzman Personel..

Deneyimli hekim ve profesyonel kadromuz..
Telefon: +90 535 862 41 52

Saç Ekim

Saç Ekim

Saç Ekim

Saç Dökülmesi problemi 18 yaşından itibaren her dokuz erkekten birini tamamen saçlarını kaybetmesi olarak etkileyen ve tüm erkeklerin hayatları boyunca en azından saçların seyrelmesi olarak hayatını kısmen etkileyen, kişiyi hem fiziksel hem de etkileri açısından ruhsal bir sorundur. 25 yaşına kadar erkeklerin %25’ini, 40 yasına kadar %40’ini, 50 yasına kadar %50’sini etkiler. Erkek tipi Saç Dökülmesi, alnın iki yanında ve tepede olabileceği gibi tamamen bütün başı da kapsayabilir. Kadınlarda ise dökülme daha çok, saçların seyrekleşmesi şeklinde kendini gösterir. Saç ekimine (tedaviye) geçilmeden önce, saç dökülmesinin tipinin bir uzman hekim tarafından incelenmesi gerekmektedir. Birçok hastalık, hormonsal ve metabolik düzensizlikler ve besinsel etkiler saç dökülmesini tetikleyebilir. Kellik genetik bir neden olup, yeniden çıkmayacak şekilde saçları döker.

Dünyada ve Türkiye’de uygulanan son Saç ekimi tekniği olan FUE (Follicular Unit Extraction) hem saçı alırken hem de alınan saçı ekerken doğal sonuçlar üreten bir Saç ekimi işlemidir. FUE ile tüm Saç ekimi işlemlerinde olduğu gibi saçlı bölgeden alınan canlı saç köklerinin tek tek başın saçsız bölgesine transferinin gerçekleştirilmesi işlemidir.

Saç ekimi’nde uygulanan diğer teknik olan FUT yönteminden farklı olarak bu yöntemde foliküler üniteler (greftler) doğrudan derinin kök seviyesinden çıkarılır. FUE’ de donör yani verici alanda neşter kullanılmaz, dikiş atılmaz ve köklerin alındığı bölgede bir iz kalmaz. Hastaya hiçbir komplikasyon yaratmadan, günlük yaşamından alıkoymadan saçsızlık sorunu çekenleri yeniden saçlarına kavuşturur. FUE’ de ve FUT’ta çıkarma yöntemleri farklıyken elde edilen köklerin yeni yerlerine yerleştirilmesi tamamen aynıdır.

Operasyondan 3 gün sonra ilk kez saçınızı yıkayabilirsiniz. Bephantol lotion ve özel şampuanla yaklaşık 15 gün süreyle günde 2 yâda 3 defa saçınızı yıkamalı ve ekim alanına normal masaj hareketini yapmamaya dikkat etmelisiniz.

Saç ekimi yapılan bölgeye bephantol lotion sürülecek ve 30 dakika beklenecektir. 30 dakika içerisinde bephantol lotion cilt tarafından emilir ve ciltte yumuşama sağlanır. Önerilen şampuan ile ense bölgesi normal yıkama hareketleri ile yıkanır. Ekim bölgesi yumuşak hareketlerle şampuanlanır. Tüm bu yıkama hareketleri tamamlandıktan sonra uzun süre durulanır. 10 gün sonunda, yani kabuklanma yok olduğunda saçlarınızı kendi şampuanınızla ve yine kendi ritminizle yıkayabilirsiniz. Saç ekimi yapıldıktan sonra, Saçlarınızı doğal bir şekilde kuruttuktan sonra dikkatlice tarayınız. Saç kurutma makinesi kullanmanız gerekiyorsa, 5 günden sonra soğuk hava üflemesiyle kullanabilirsiniz.

Saç ekimi’nden sonra, ilk 3 gün kirli bir ortamda çalışmanız gerekiyorsa, mutlaka başınıza şapka takınız. İlk 15 gün saçınıza saç spreyi yada jöle sürmeyin. 2-3 hafta sonra ekilen alanlardaki saçlar dökülebilir, endişe etmeyiniz. Yeniden 2-6 ay içerisinde saçlar tekrar uzayacak ve kalıcı olacaktır.

Hi, How Can We Help You?